ONSDAG

HEJ ONSDAGSKÖREN!

 

Här är länken där Maria lägger upp nya låtar, noter etc etc. Klicka här!

 

-----------------------------------------

Videos från De dödas dag/Dia de muertos på Etnografiska museet

Tack Stefan Sjölander för filmerna

 

 

 

Här är samtliga bilder från konserten Mellan liv och död

Fotografen Fredrik Rodhe hälsar: Om enskilda medlemmar vill ha bilder vill jag att de hör av sig till mig. fredrik.rodhe@hotmail.com

 

Här är några olika smakprov från

workshopen med Charlotta Öfverholm

Bilder och video från Fabian Kriese

 

Terminsavgiften är 700 kr och betalas in på föreningen Teaterkörens pg 1270522-4. Skriv namn och "ons".

 

Intern facebookgrupp för onsdagskören: https://www.facebook.com/groups/370188253362569/

 

 

 

Planering hösten 2018

Körövningar varje onsdag utan uppehåll, dvs:

14/11, 21/11, 28/11, 5/12, 12/12, 19/12(onsdagsbar).

 

 

Vt 2019 (prel)

16 januari: start vårtermin

22/23 mars: Konsert(er)

Därefter fortsätter vårterminen med körövningar och ev något mindre framträdande.

 

Vår Spotifylista:

https://open.spotify.com/user/tombolin/playlist/3bNdh9N4FOaeZB1EKg6cGP

 

 

Om du kommer försent!

Ingången är låst efter 10 minuter - istället är nödutgången, (längst uppe i salongen) öppen under repetitionerna.

 

Får du inte informationsmailen? Meddela detta till info@teaterkoren.se så fixar vi det.

 

Ni som har Facebook får gärna "Gilla" oss, gör det här!

 

Fram för förslag och idéer!

Vi tar gärna emot synpunkter, förslag, tips och idéer på info@teaterkoren.se. Det kan vara synpunkter på hur körrepen är organiserade, förslag på sånger att sjunga eller sammanhang som det vore roligt för Teaterkören att medverka i. All input mottages tacksamt!

 

Onsdagskörens planeringsgrupp

Elin Westin (sammankallande)

elin.westin@gmail.com

Johanna Wahlberg Couch

johanna_wahlberg@hotmail.com

Jonas Hugosson

jonashugosson10@gmail.com

Kajsa Nordin kajsa.nordin@gmail.com

Maria Peters maria@sangbolaget.com

Märta Jahn martajahn@hotmail.com

Åsa Lundeqvist Hassel isa.hassel@gmail.com

Ellen Gustafsson ellengustafsson@hotmail.com

Ylva Kullenberg

ylva@ylvakullenberg.se

 

Vill du också vara med och ta ansvar och organisera kören? Maila någon i planeringsgruppen!

 

 

Föreningsstyrelsen

Marianne Schvarcz (ordförande)

marianne.schvarcz@gmail.com

Agneta Edberg-Menor (kassör)

agnethae@hotmail.com

Anki Thunholm

an.thunholm@telia.com

Rune Gullmarstam

r.gullmarstam@gmail.com

 

 

Har du frågor om ditt medlemskap, kontakta Agneta Edberg-Menor i styrelsen.

 

Protokoll från tidigare årsmöten:

2018

2017

2016

2015

2014

2013, även resultat från gruppdiskussionen

2012